Antje The Dutch Knitters
  Workshop bij De Afstap - Kantbreiwerk uit Estland- Traditionele Haapsalu shawls op moderne wijze















--Webdesign: Carla Meijsen
--Copyright: C.B. Meijsen 2008/2012
--KvK VOF 30251195


Lokatie: De Afstap in Amsterdam

Voor breiers met minimaal een jaar brei-ervaring!

Estland staat bekend om z'n prachtige gebreide kanten shawls, onder andere uit de streek Haapsalu. Er zijn traditionele vierkante en rechthoekige shawls die bestaan uit een middenpaneel met patronen, een ribbelrand en een kantrand. Uit deze shawlvorm zijn ook de driehoekige shawls ontstaan. Ook zijn in de loop der tijd vereenvoudigingen van de traditionele werkwijzen ontstaan.

Voorbeelden Estlands gebreid kant

Tijdens deze workshop leer je over de moderne constructie van diverse shawlvormen. Aan de orde komen methoden om de rand van traditionele shawls aan de middenpanelen te breien, het breien van driehoekige shawls en specifiek Estse manieren van opzetten, kantsteken en afkanten.

In de les breien we 'n rechthoekige en 'n driehoekige minishawl waarin al deze technieken aan de orde komen. In plaats van het aannaaien van de kantrand, wordt de veel makkelijker moderne wijze van het aanbreien van de rand aangeleerd. Hierbij kunnen op de hoekpunten de kantranden in patroon worden aangebreid.

Wie de traditionele manier van Haapsalu shawls wil leren, verwijzen we naar de workshop Kantbreiwerk uit EStland- Traditionele Haapsalu shawls.

Bij de workshopprijs is een pakket (garen, breinaalden en/of accessoires) ter waarde van 10 euro inbegrepen.
Ook de lunch bestaande uit een luxe broodje plus consumptie bij een nabijgelegen restaurant, 's morgens koffie met lekkers en 's middags thee met koekjes zijn inbegrepen in de cursusprijs.

Prijs: € 75

Meenemen: enkele sets breinaalden (sokkennaalden en/of rondbreinaalden) in de dikte 3 tot 4 mm.

Handig om mee te nemen: haaknaald, schaar, centimeter, dikke stopnaald, stitchmarkers, pen en papier. Een paar (sets) extra breinaalden zijn handig maar niet noodzakelijk. Je kan dan wel de diverse proefopzetten op deze naalden laten staan en zo mee naar huis nemen.

Programma (onder voorbehoud):

  • 10.15 – 10.30 uur – ontvangst met koffie en lekkers
  • 10.30 – 13.00 uur – uitleg over de Estse kantbreikunst, Haapsalu shawls, constructie van shawls
    starten met het breien van het middenpaneel van de rechthoekige minishawl
  • 13.00 – 14.00 uur – lunch
  • 14.00 – 14.15 uur – shoptime
  • 14.15 – 15.45 uur – het aanbreien van de halve kantrand en starten met het breien van de driehoekige minishawl
  • 15.45 – 16.15 uur – thee of koffie met lekkers
  • 16.15 – 17.00 uur – afronding driehoekige minishawl

De cursisten dienen tussen 10.00 uur en 10.30 uur aanwezig te zijn zodat we om 10.30 uur kunnen starten.

Tempo van de workshops is afhankelijk van het niveau en de snelheid van de cursisten. De workshop wordt gegeven door twee docenten, waardoor het mogelijk is in te spelen op individuele verschillen en specifieke vragen.

Lees voor je je inschrijft de voorwaarden voor deelname aan de workshop.

Voorgaande workshops waren een groot succes.
Lees een uitgebreid verslag en bekijk de foto's op Life 'n Knitting.

Check de Agenda voor de data waarop deze cursus gegeven wordt en meld je aan.